Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Kobiety są siłą sejmiku wojewódzkiego” – przekonują Grażyna Kluge i Michał Missan

Panorama Elbląga. Fot. M. Stankiewicz

Kampania wyborcza do samorządów na ostatniej prostej. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga Michał Missan zaprezentował dziś panie, które z list Koalicji kandydują do rady miasta i sejmiku wojewódzkiego.

– Prezentuję panie, które pomogły mi w przygotowaniu programu wyborczego oraz w prowadzeniu kampanii  – podkreślał Michał Missan. Dodał, że w naturalny sposób  znalazły się na listach wyborczych.

00:00 / 00:00

Na liście Koalicji do sejmiku  w okręgu elbląskim jedynką jest Grażyna Kluge, była wicewojewoda warmińsko-mazurska, a obecnie dyrektor elbląskiego biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego.

– Kobiety są siłą sejmiku wojewódzkiego – przypomniała Grażyna Kluge. Potrafią ciężko pracować, podejmować niejednokrotnie trudne decyzje, ale przede wszystkim potrafią negocjować.

00:00 / 00:00

Warto podkreślić, że na listach do Rady Miasta Elbląga na 35 kandydatów Koalicji Obywatelskiej jest 18 kobiet. Jeszcze wyraźniej panie dominują na liście okręgu elbląskiego do sejmiku województwa. Tam na sześciu kandydatów zajmują aż pięć pozycji.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobiety, Grażyna Kluge, wybory samorządowe, Michał Missan
Kandydaci partii Razem zapowiadają likwidację przerostu zatrudnienia w spółkach podległych pod samorządy

Przerost zatrudnienia w spółkach podległych pod samorządy oraz umowy śmieciowe to problemy, które trzeba rozwiązać - mówili w Olsztynie kandydaci Partii Razem. Walcząca o miejsce w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV