Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kobiety świętowały na rowerach

Kobiety na rowerach, fot. Mira Stankiewicz

Choć pogoda nie zachęcała specjalnie do jazdy na rowerze, Grupa Mobilności Aktywnej i Elbląski Oficer Rowerowy przygotowali z okazji Dnia Kobiet prezenty dla cyklistek – kwiaty wręczane na skrzyżowaniach ulic i bonifikaty w sklepach rowerowych. Trzeba było tylko wsiąść na rower i ruszyć nim w miasto.

8 marca jest  nieformalnym początkiem miejskiego sezonu rowerowego w Elblągu. Przyjemniej na rowerze jeździ się wtedy kiedy jest ciepło, ale od kilku lat wiele samorządów zachęca, żeby robić to przez niemal przez cały rok. Chodzi o to, by zamieniać samochód na rower, bo to zdrowsze i ekologiczne.

Jak mówi Marek Kamm, elbląski oficer rowerowy, od dawna widać, że ten sposób poruszania się częściej wybierają kobiety. To panie jeżdżą nie w dresach, a w codziennych ubraniach do pracy czy po zakupy. Jeżdżą w sukienkach do pracy i po zakupy, na moim blogu mam tylko jedno zdjęcia pana w garniturze na rowerze, za to kilkanaście eleganckich pań. (ms/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypoczynek, rower
Bezpieczna Orneta

W gminie Orneta powstanie Szkolne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dzieci i młodzież będą się w nim uczyć wychowania komunikacyjnego oraz zasad ruchu drogowego. Dodatkowo uczniowie będą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV