Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
IMIENINY: Emila, Neleny, Romy
EUR: 4.1907 CHF: 3.8502
USD: 3.7526 GBP: 4.8689
Logowanie
 

+Kochasz dzieci, nie pal śmieci

Ponad 100 skarg dotyczących palenia śmieci w domowych piecach, odnotowali tej zimy strażnicy miejscy z Elbląga.

Za używanie „niezgodnego z prawem paliwa do ogrzewania” grozi areszt lub mandat do 5 tysięcy złotych. Kary stosowane są jednak bardzo rzadko, najczęściej są to pouczenia – mówi Radiu Olsztyn komendant elbląskiej straży miejskiej. Jan Korzeniowski dodaje, że dzieje się tak dlatego, że problem dotyczy przede wszystkim ubogich rodzin:

Jan Korzeniowski

Mimo dłuższego sezonu grzewczego, interwencji tych było jednak mniej w poprzednich latach. To dlatego, że Elbląg stawia na edukację dzieci i dorosłych. Miasto od kilku lat bierze udział w kampanii Kochasz dzieci, nie pal śmieci – mówi dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Anna Kulik tłumaczy, że celem akcji jest zachęcanie i tłumaczenie jak dbać o środowisko:

Anna Kulik

Na plakaty i ulotki promujące kampanię elbląski ratusz wydał tysiąc złotych. Trafiły one, za pośrednictwem pracowników Zarządu Budynków Komunalnych, do mieszkań i domów ogrzewanych piecami. Najubożsi mieszkańcy Elbląga mogli też liczyć na pomoc w zakupie opału. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Elbląg, śmieci, straż miejska
Internetowy oszust przed sądem

Internetowy oszust z Elbląga stanął przed sądem. 32-letni Tomasz P. oszukał prawie 400 osób z całej Polski. Na portalu aukcyjnym oferował drobne przedmioty, których jednak nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV