Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Kocie oczka” na ulicach Elbląga. Miasto chce zbudować aktywne przejścia dla pieszych

Fot. M. Stankiewicz

Wracamy do sprawy niebezpiecznego przejścia dla pieszych w centrum Elbląga. Władze miasta chcą na alei Grunwaldzkiej zbudować tzw. aktywne przejście z rządowego programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka.

Jest już konieczna akceptacja wojewody warmińsko – mazurskiego, wniosek trafi teraz do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Miasto w ubiegłym roku już skorzystało z takiego dofinansowania – przypomina Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga. Wtedy zmodernizowane zostały ”zebry” na ul. Nowowiejskiej i generała Bema.

00:00 / 00:00

Teraz też miasto chce zmodernizować dwa przejścia – to przez aleję Grunwaldzką i równie problematyczne w alei Odrodzenia. Powstaną tam tzw. kocie oczka – system świateł ostrzegających kierowcę, że na przejściu są ludzie.

00:00 / 00:00

Koszt przebudowy obu przejść to około 125 tysięcy złotych. Miasto stara się tak jak rok temu o dotację wysokości 100 tysięcy złotych.

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Joanna Urbaniak, Aktywne przejścia dla pieszych, program Razem Bezpieczniej
W Elblągu Święto Niepodległości uświetni koncert pieśni patriotycznych

Elbląg jest już gotowy do świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednym z głównych punktów programu obchodów będzie koncert pieśni patriotycznych pt. Moja Niepodległa w wykonaniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV