Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kołdra finansowa Olsztyna

Widok na Urząd Miasta w Olsztynie

1 mld 26 mln złotych po stronie wydatków oraz 905 milionów dochodu – tak w największym skrócie wygląda projekt budżetu Olsztyna na przyszły rok, zaprezentowany dziś dziennikarzom.

Podczas konferencji prasowej prezydent miasta – Piotr Grzymowicz mówił o największych w historii miasta wydatkach inwestycyjnych, ale mówił też o cięciach – na przykład w oświacie.

Cięć jest znacznie więcej, ale prezydent nie obawia się, że projekt zostanie odrzucony przez radnych. Jak przekonywał – to kołdra finansowa skrojona na miarę możliwości miasta.

Podczas spotkania w ratuszu, Piotr Grzymowicz wyjaśniał też dlaczego w tabelach pojawiają się mniejsze środki w kategorii „kultura i ochrona dziedzictwa”. To efekt finansowania w tym roku wartej ponad 3 miliony złotych rewitalizacji Tartaku Raphaelsonów.

Oprócz cięć, były też dobre informacje. Miasto zarezerwowało 2 miliony złotych na projekt nowego stadionu przy Alei Sybiraków. Teraz projektem zajmą się radni podczas prac w komisjach. Głosowanie nad dokumentem odbędzie się w grudniu podczas sesji budżetowej Rady Miasta. (M.Świniarski/as)

POSŁUCHAJ RELACJI MACIEJA ŚWINIARSKIEGO:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grzymowicz, Olsztyn
Zielone światło dla nowej galerii handlowej w Olsztynie

Olsztyńscy radni zapalili czerwone światło dla galerii przy ul. Kasprzaka i zielone dla nowej galerii handlowej przy dworcach PKP i PKS. Po prześledzeniu 65 uwag dotyczących...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV