Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolej Nadzalewowa doczeka się remontu? Radni z Elbląga apelują do marszałka województwa

Kolej nadzalewowa. Fot. Wojciech Andrearczyk

Elbląska rada miasta apeluje do marszałka województwa warmińsko – mazurskiego o uwzględnienie rewitalizacji Kolei Nadzalewowej na liście priorytetów zgłaszanych do rządowego programu Kolej plus. Stanowisko zgłoszone przez radnego Rafała Traksa z PiS jednogłośnie przyjęły wszystkie kluby.

Zostanie ono przesłane do samorządu województwa, który powinien bardziej zadbać też o jego zachodnio- północną część, bo cały obszar dawnego województwa elbląskiego jest pomijany – uważa radny Traks.

00:00 / 00:00

Kolej Nadzalewowa łącząca Elbląg z Braniewem  ma ponad sto lat. Jest trasą zabytkową o wyjątkowych walorach krajobrazowych i turystycznych. Oprócz tego, po zbudowaniu kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną linia kolejowa będzie miała też znaczenie gospodarcze, ponieważ łączy porty nadzalewowe.

Trasa Kolei Nadzalewowej może być rewitalizowana przy udziale 85 % dotacji z rządowego programu. Warunkiem jest zgłoszenie jej przez samorząd województwa do programu Kolej plus.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, remont, rewitalizacja, Kolej Nadzalewowa
Sześciu chętnych do remontu murów obronnych w Pasłęku. „To bardzo dobra wiadomość”

Sześciu wykonawców zgłosiło się do przetargu na wyremontowanie wzniesionych w XIV w. murów obronnych w Pasłęku - poinformował tamtejszy urząd miasta. Prace przy zabytkowych fortyfikacjach mają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV