Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna mieszkanka z Warmii i Mazur wyleczona z COVID-19. W regionie koronawirusa pokonały 53 osoby

Fot. Przemysław Getka

Jak podał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek tym razem jest to starsza kobieta z powiatu iławskiego, która przebywała w izolacji domowej.

Przed południem rzecznik wojewody informował, że wyzdrowiała młoda mieszkanka powiatu ostródzkiego, która była hospitalizowana w Ostródzie.

Dziś także poinformowano o dwóch zakażonych koronawirusem strażakach ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, którzy trafili na Warmię i Mazury. Przebywają w specjalnie przygotowanym izolatorium w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie-Gutkowie. Żaden z nich nie pochodzi z województwa warmińsko-mazurskiego.

Do tej pory w województwie warmińsko-mazurskim ze 145 osób zakażonych koronawirusem wyzdrowiały 53, a jedna zmarła.

Według służb wojewody, najwięcej zakażeń w regionie odnotowano w powiecie iławskim – 35, gdzie wyzdrowiały 2 osoby. Potem jest powiat nowomiejski – 25 zakażeń i 14 ozdrowień, a następnie Elbląg – 17 zakażeń i 13 wyleczonych osób.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, zakażenie, koronawirus, COVID, wyzdrowienie
Hejt i pomówienia w Pozezdrzu. Rodzina chorego na COVID mężczyzny będzie walczyć o dobre imię przed sądem

Rodzina mężczyzny, który został zakażony koronawirusem chce przed sądem walczyć z hejtem i szykanami ze strony części mieszkańców Pozezdrza koło Węgorzewa. Po powrocie z Anglii jeden...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV