Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna ofiara mrozów w regionie. Od listopada z wychłodzenia zmarły trzy osoby

Fot. fotolia.pl

Minionej doby jedna osoba zmarła na skutek wychłodzenia organizmu. Od 1 listopada z tego powodu zmarło w Polsce 55 osób – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie, w regionie w tym czasie zmarły z wychłodzenia trzy osoby. Pierwsza to bezdomny, którego znaleziono w Działdowie 30 listopada. Nie udało się ustalić jego wieku.

Kolejną był 53-letni bezdomny, który zmarł nocą z 9 na 10 stycznia w pustostanie w Elblągu. Trzecia ofiara to także bezdomny. Ciało 60-latka odnaleziono 16 stycznia w starym budynku po Szpitalu Wojskowym w Ełku.

Pamiętajmy, aby nie pozostawać obojętnym wobec osób wymagających pomocy np. bezdomnych. W nagłych sytuacjach  należy dzwonić pod nr 112. Na Warmii i Mazurach działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych i potrzebujących oraz tych, którzy chcą im pomóc. Jej nr to 800 165 320.

Temperatury w regionie spadają. Nocą minimalnie ma być minus sześć stopni na wschodzie województwa.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, zima, mróz, wychłodzenie
Koniec utrudnień na drodze krajowej nr 63. Rano doszło tam do dwóch wypadków

Przywrócono normalny ruch na drodze krajowej nr 63 w Wyłudkach (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie w piątek rano zderzyły się dwa TIR-y oraz po śmiertelnym potrąceniu pieszej w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV