Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna ofiara oszustwa „na policjanta”. 53-latka straciła kilkanaście tysięcy złotych

fot. fotolia.com

Mieszkanka Mrągowa padła ofiarą oszusta, który podał się za policjanta. Do kobiety zadzwonił wczoraj na telefon stacjonarny mężczyzna i przedstawił się jako „nadkomisarz Sowa”.

Zapytał on 53-latkę, dlaczego nie stawia się na wezwanie. Wyjaśnił, że zatrzymano listonosza, który chciał wyłudzić kredyt na jej dane. Rzekomy nadkomisarz wypytywał dokładnie o pieniądze i kosztowności, które posiada w domu. Żeby je uchronić musi je spakować i oddać do depozytu. Rozmówca poprosił również o podanie numeru telefonu komórkowego, na który będą się kontaktować. Polecił także potwierdzić jego dane dzwoniąc pod numer 997. Fałszywy „Policjant” poinformował również, że telefon jest na podsłuchu i domu pilnuje policja.

Kobieta posłusznie spakowała pieniądze oraz złoto, i poszła w umówione miejsce. Cały czas oszust sterował kobietą poprzez komórkę. Polecił wrzucić pakunek do kosza i szybko odejść do domu. Tam ma czekać na jego przyjście. Jednak, gdy oczekiwanie się przedłużało, kobieta przyszła do komendy i tu dowiedziała się, że padła ofiarą przestępstwa.

53-latka straciła kilkanaście tysięcy złotych.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, oszustwo
Mężczyzna potrącony przez pociąg na stacji w Iławie

Trwa ustalanie przyczyn wypadku, do jakiego doszło na stacji kolejowej w Iławie. 66-letni mieszkaniec województwa pomorskiego został tam potrącony przez pociąg relacji Iława - Malbork.  Aspirant...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV