Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna osoba z regionu oszukana metodą „na BLIK-a”. Ofiarą jest mieszkanka Kętrzyna

 Mieszkanka Kętrzyna straciła pieniądze wyłudzone metodą „na BLIK-a”.

Oszust, pokonując zabezpieczenia, uzyskał dostęp do jednego z komunikatorów społecznościowych jej koleżanki, następnie za jego pośrednictwem wysyłał kobiecie wiadomość, w której podawał się za znajomą oraz prosił o wygenerowanie i podanie jej kodu BLIK.

Sprawca tłumaczył to pilną potrzebą zrealizowania przelewu w celu uiszczenia opłaty i chwilowym brakiem dostępu do swojego konta. W ten sposób oszustowi udało się wyłudzić 1000 złotych.

Policjanci przypominają,że absolutnie nie należy przekazywać kodów, nawet jeśli osoba, która do nas napisze jest nam znana i bliska. Trzeba mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto naszego znajomego i wykorzystując znajomość chce nas oszukać i okraść.

W przypadku przekazania kodu BLIK, jeśli w ustawieniach aplikacji bankowej nie zostało zaznaczone, że operacja wymaga zatwierdzenia przez właściciela konta, osoba która go otrzyma może wypłacić pieniądze w bankomacie bez użycia karty. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze, skontaktujmy się z tą osobą telefonicznie i sprawdźmy czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, oszustwo
Brawura, niebezpieczna jazda i złośliwości na drodze. Elbląski sąd skazał 30-latka ze Śląska

Mieszkaniec Śląska został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu za brawurę, wyjątkowo niebezpieczną jazdę i... złośliwość na drodze. Zdarzenie miało miejsce 20 lutego na trasie S7...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV