Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna placówka medyczna na Warmii i Mazurach zapowiada strajk. Tym razem o podwyżki walczą pracownicy szpitala psychiatrycznego

Chodzi o niską płacę i rosnącą frustrację grupy pracowników Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie.

Dyrekcja szpitala przyznaje, że zna problem, ale nie stać jej na podwyżki, zwłaszcza w wysokości o jaką monitują związki. Związkowcy Solidarności podkreślają, że dłużej tak być nie może. Chociaż wielu pracowników, których dotyka problem niskiej płacy po przystąpieniu do strajku boi się zwolnienia, to determinacja jest coraz większa. Negocjacje w szpitalu zakończyły się, bez oczekiwanego efektu. Zamiast porozumienia podpisano protokół rozbieżności. Zdaniem związkowców dyrekcja szpitala nie stawia czoła problemom.

Innego zdania jest rzecznik szpitala, który mówi, że placówka nie może premiować jedynie grupy terapeutów. Wskazuje na ustawy i mówi, że szuka pieniędzy, które chce podzielić na wszystkie grupy zawodowe. Wiadomo, że nie będzie to 1,5 tysiąca złotych, o co walczą związkowcy. W praktyce, w zależności od grupy zawodowej, podwyżka może sięgać od 50 złotych do 400 złotych. Jeśli tak się stanie, rozpocznie się strajk.

Jak przekonują pracownicy szpitala, nie chcą zostawić pacjentów bez opieki. Ostatnią szansę widzą w działaniach mediatora, o którego pomoc będą wnioskować.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Sytuacji w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie przyglądają się autorzy Śliskiej sprawy. Do tematu wrócimy w najbliższy piątek, po godzinie 17.15.

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Solidarność, lekarz, Olsztyn, protest, związkowcy, lekarze, Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego, psychiatryk
Pijany pediatra w Giżycku. Policja ustala ilu małych pacjentów przyjął

Pijany lekarz pediatra przyjmował pacjentów w przyszpitalnej przychodni zdrowia w Giżycku. O tym, że w przychodni może przyjmować nietrzeźwy lekarz policję poinformował przed południem jeden z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV