Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna rozprawa w ponownym procesie byłego prezydenta Olsztyna oskarżonego o zgwałcenie podległej mu urzędniczki

Czesław Jerzy Małkowski. Fot. Przemysław Getka

Dziś kolejna rozprawa w procesie, który toczy się za zamkniętymi drzwiami Sądu Rejonowego w Olsztynie. Przed sądem zeznawała już m.in. pokrzywdzona kobieta, która jest oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie.

Sędziowie przesłuchali też drogą wideokonferencji biegłych, którzy wydawali opinie psychologiczne dotyczące pokrzywdzonej. Sąd wyznaczył kolejne terminy rozpraw. Odbędą się one we wrześniu i w pierwszej połowie października.

Czesława Jerzego Małkowskiego zatrzymano na początku 2008 roku. W 2011 przed Sądem Rejonowym w Ostródzie ruszył proces i w 2015 Małkowski został skazany na 5 lat więzienia. Ponadto sąd zakazał mu przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego.

Były prezydent Olsztyna został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz usiłowania gwałtu. Z powodu przedawnienia, umorzone zostały zarzuty dotyczące molestowania podwładnych.

Po apelacji prokuratury i obrońcy Małkowskiego, Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu oraz usiłowania gwałtu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez sąd w Ostródzie. Jednak Sąd Najwyższy zdecydował, że ponowny proces Czesława Jerzego Małkowskiego będzie się toczył w Olsztynie.

Kilka dni temu Czesław Jerzy Małkowski ogłosił, że ponownie będzie się ubiegał o stanowisko prezydenta.

Autor: P. Karpiszen/J. Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn, wybory, proces, molestowanie, prezydent, gwałt, Czesław Jerzy Małkowski
Kiedy zakończą się najważniejsze prace drogowe w Olsztynie? Sprawdź co ustalił nasz reporter

Radio Olsztyn codziennie otrzymuje dziesiątki wiadomości od słuchaczy z podobnymi pytaniami. Postanowiliśmy kompleksowo odpowiedzieć na wszystkie7. Ulica Partyzantów - od skrzyżowania z ul. 1 Maja do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV