Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna zmiana na olsztyńskich skrzyżowaniach. W weekend uruchomią strzałki warunkowego skrętu

Fot. Łukasz Węglewski

Przez 11 skrzyżowań w Olsztynie będzie można łatwiej, szybciej i bezpieczniej przejechać. Dziś w nocy z piątku na sobotę (27/28 kwietnia) uruchomione zostaną strzałki warunkowego skrętu na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza w Kościuszki.

Natomiast kolejnej nocy (28/29 kwietnia) takie rozwiązanie zostanie wprowadzone na skrzyżowaniu Kołobrzeskiej z Kościuszki. Poza tym w ciągu ul. Kościuszki wprowadzony zostanie sygnał ogólny, co pozwoli jadącym od strony Manhattanu – po ustąpieniu pierwszeństwa podróżującym z naprzeciwka – skręcić w lewo w ul. Kołobrzeską.

Dzięki wprowadzonym wcześniej zmianom na 17 skrzyżowaniach spadła na nich liczba wypadków i ofiar. Wzrosła też liczba przejeżdżających aut. Co prawda wzrosła także liczba kolizji, ale ta powiększa się od kilku lat.

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w skrzyżowanie, skręt
Na 13 olsztyńskich skrzyżowaniach zmieni się system sygnalizacji świetlnej. Zobacz, gdzie w ten weekend zniknęły bezkolizyjne strzałki skrętu w lewo

W Olsztynie znikną bezkolizyjne strzałki do skrętu w lewo. Zmiany potrwają do połowy sierpnia i będą wprowadzane w weekendy.  Na pierwszy ogień poszły skrzyżowania Leonharda z Pana...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV