Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne 8 osób z naszego województwa pokonało koronawirusa. W Polsce potwierdzono 370 zakażeń

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 370 osób – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło kolejnych trzech chorych.

Równocześnie resort podkreślił, że w ciągu ostatniego tygodnia odnotowaliśmy zdecydowanie więcej przypadków osób, które wyzdrowiały (3 tys. 402) niż zachorowały (1 tys. 941).
W regionie jest 8 nowych wyzdrowień z COVID-19 – poinformował Krzysztof Guzek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

Kolejne 8 osób z naszego województwa pokonało koronawirusa. To młoda kobieta, kobieta w średnim wieku, czterech młodych mężczyzn i dwóch mężczyzn w średnim wieku. Wszyscy pochodzą z powiatu ełckiego i chorowali w izolacji domowej. Liczba osób, które wyzdrowiały wynosi 203.

00:00 / 00:00

W Warmińsko-Mazurskiem od początku pandemii, koronawirusem zaraziły się 282 osoby. Jedna zmarła.

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z województw: wielkopolskiego (94), śląskiego (57), lubuskiego (48), podkarpackiego(46), lubelskiego (40), łódzkiego (29), małopolskiego (29), mazowieckiego (8), opolskiego (6), pomorskiego (5), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (3) i dolnośląskiego (2).

Resort poinformował także o śmierci trzech osób zakażonych koronawirusem. Dwóch kobiet w wieku 79 i 69 lat oraz jednego mężczyzny w wieku 81 lat. Zgony miały miejsce w Gliwicach i Poznaniu. Wszystkie osoby – jak przekazało MZ – miało choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 37 tys. 891, zmarło 1 tys. 571 z nich.

Autor: PAP/J. Golon
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, ministerstwo zdrowia
Wiemy, kto będzie miał pierwszeństwo podczas głosowania w II turze wyborów. „O to mają zadbać komisje wyborcze”

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że to komisje wyborcze mają dbać o to, żeby osoby uprzywilejowane nie były narażone na długotrwałe stanie w kolejce do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV