DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Kolejne dwa medale dla pływaczek z Olsztyna na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w niedzielę  (21 maja) zakończyły się w Lublinie.

Justyna Burska z AZS UWM Olsztyn zdobyła w niedzielę srebrny medal na 1500 metrów stylem dowolnym, a Joanna Zachoszcz w tym samym wyścigu przypłynęła 25 setnych sekundy później od swojej koleżanki z drużyny i tym samym wywalczyła brąz.

– To był kolejny dobry dzień dla moich zawodników – przyznaje trener AZS-u Jacek Puciło.

00:00 / 00:00

Złoto na 200 metrów klasykiem zdobyła natomiast Paulina Zachoszcz z olsztyńskiego Kormorana, srebro dołożył jej klubowy kolega – Krzysztof Pielowski na 1500 metrów dowolnym, a brąz -również zawodnik Kormorana – Mateusz Kasztelan na 200 metrów stylem dowolnym. Zawody podsumowuje trener Kormorana Tomasz Gabrysa.

(KPiasecka/BSChromy)

Więcej w pływanie, basen
Pływaniem upamiętnili Św. Jana Pawła II. W Olsztynie zakończyła się sztafeta ku czci papieża Polaka

26 tysięcy 516 metrów - taki dystans pokonali uczestnicy Otwartej Sztafety Pływackiej ku czci św. Jana Pawła II, która odbyła się w Olsztynie. To symboliczna liczba...