Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne elbląskie instytucje z unijnym wsparciem

Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka w Elblągu otrzymała dotację unijną

Wyższa Szkoła im. Bogdana Jańskiego, Centrum Rehabilitacji, Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka – to kolejne elbląskie instytucje z unijnym wsparciem.

– To ostatnia okazja w tym rozdaniu dotacji, tym razem w wysokości kilkunastu milionów złotych – wyjaśnia marszałek Warmii i Mazur Jacek Protas:

00:00 / 00:00

Największą dotację, i to kolejną, w wysokości ok. 10 milionów złotych otrzymała Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka. Dzięki niej odnowionych zostanie kilkadziesiąt domów. Marszałek Protas podkreśla, że elbląskie spółdzielnie świetnie korzystają z możliwości, jakie daje im Unia Europejska:

00:00 / 00:00

Dziś podpisanych zostało 6 umów na unijne wsparcie. Dzięki nim wyremontowana zostanie zabytkowa willa, która jest własnością Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego. Elbląski Światowid przeniesie na nośniki cyfrowe kolejne dokumentacje zabytków w naszego regionu, a Centrum Rehabilitacji wprowadzi programy informatyczne.

A we wtorek w Olsztynie zawarta zostanie siódma z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu, także na informatyzację placówki. (mstan/as)

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV