Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne kłopoty olsztyńskiego hotelu. Prokuratura skierowała akt oskarżenia

Prokuratura rejonowa Olsztyn–Północ skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko właścicielowi jednego z olsztyńskich hoteli Wiesławowi P. i jego synowi Radosławowi P. Zarzucono im m.in. zły stan hotelu i nieumyślne wywołanie w nim pożaru.

Sprawę będzie rozpoznawał olsztyński sąd rejonowy. O wysłaniu do sądu aktu oskarżenia w tej sprawie poinformował prokurator rejonowy dla Olsztyna-Północy Arkadiusz Szulc.

W Wigilię 2018 roku w hotelu nad jeziorem Żbik w Olsztynie wybuchł pożar. W obiekcie znajdowało się wówczas 179 osób. Strażacy ewakuowali 20 gości zajmujących pokoje, które sąsiadowały z kotłownią, a 159 osób zdążyło samodzielnie uciec z obiektu. Strażacy walczyli z ogniem kilka godzin; przyczyny pożaru wyjaśniało śledztwo.

Okazało się, że pożar nieumyślnie spowodował manager hotelu Radosław P., który pod ścianę kotłowni wysypał żarzący się popiół. Od niego zajęła się ściana ocieplona styropianem i papą.

Radosław P. formalnie jest managerem hotelu, obiekt należy do jego ojca Wiesława P. Zarówno ojcu jak i synowi prokuratura zarzuciła, że użytkują hotel mimo zakazu powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

W zarzucie jest napisane, że obiekt nie był utrzymywany w należytym stanie technicznym

– informował prokurator Szulc. W ocenie śledczych wiele elementów hotelu nie spełnia norm bezpieczeństwa, m.in. w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Wiesław P. usłyszał również zarzut notorycznego łamania sądowego zakazu prowadzenia auta. Uprawnienia do kierowania samochodami cofnięto mu w związku z przekroczeniem liczby punktów karnych.

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, hotel, akt oskarżenia, Arkadiusz Szulc, prokuratura Olsztyn–Północ, Radosław P.
Tragiczny pożar w Wilkasach

W pożarze opuszczonego budynku w Wilkasach pod Giżyckiem zginął mężczyzna. W piątek (29.11) późnym wieczorem straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze opuszczonego parterowego budynku. Podczas akcji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV