Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne osoby wyzdrowiały z COVID-19 na Warmii i Mazurach. Tylko dziś 10 osób pokonało chorobę. W kraju nowe zakażenia

Kolejni mieszkańcy regionu wyzdrowieli z COVID-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 285 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i o śmierci 27 osób. Łącznie zakażenie wykryto u 11 902 osób, z których 562 zmarły.

Nowych przypadków zakażeń nie ma na Warmii i Mazurach. Jak poinformował po południu rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek są za to dwa kolejne wyzdrowienia. To mieszkaniec Elbląga i powiatu działdowskiego. Niebezpiecznego wirusa pokonali: młody mężczyzna z Elbląga, hospitalizowany w tamtejszym szpitalu i starszy mężczyzna z powiatu działdowskiego, który był leczony w szpitalu w Gdańsku.

Rano w Warmińsko-Mazurskiem było 8 ozdrowień z koronawirusa. To 3 osoby z powiatu iławskiego, hospitalizowane w szpitalu w Ostródzie oraz 5 z powiatu nowomiejskiego, które przebywały w izolacji domowej. Od początku epidemii, na Warmii i Mazurach wykryto 144 zakażenia, 83 osoby wyzdrowiały, jedna zmarła.

Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie podało informacje o wykryciu 144 nowych przypadków i o 4 ofiarach śmiertelnych, a po południu o kolejnych 141 zakażeniach i o 23 osobach zmarłych. Łącznie w poniedziałek przybyło 285 chorych, a 27 zmarło.

Dziś zgony zanotowano w Tychach, Gliwicach, Łańcucie, Poznaniu, Wolicy, Raciborzu, Kędzierzynie-Koźlu, Krakowie, Gdańsku, Łańcucie, Biłgoraju, Bystrej, Warszawie, Siedlcach i w Radomiu. Najmłodsza zmarła w poniedziałek osoba miała 46 lat, a najstarsza 95 lat.

Najwięcej zakażeń potwierdzono dotąd w województwach mazowieckim – 2376, śląskim – 1929 i w dolnośląskim – 1412. Najmniej przypadków zanotowano w województwach lubuskim – 87 i w warmińsko-mazurskim – 144. Najwięcej przypadków śmiertelnych zanotowano w województwie mazowieckim – 184, żadnego w województwie lubuskim.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia podało, że w związku z koronawirusem hospitalizowanych jest 2759 osób, kwarantanną objęto 78 tys. 878 osób, a nadzorem epidemiologicznym 18 tys. 693.Wyzdrowiało 2466 chorych.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za MZ//UW/K.Kantor/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19
100-latek wyzdrowiał z Covid-19. Były partyzant i strażak Stanisław Bigos był pacjentem szpitala MSWiA w Warszawie

100-letni pacjent Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie wyzdrowiał z Covid-19 – podała Iwona Sołtys z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Iwona Sołtys poinformowała na Twitterze,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV