Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne osoby zakażone koronawirusem w Polsce. Choruje łącznie 251 osób. Wcześniej potwierdzono cztery przypadki w regionie

Fot. Ł. Sadlak

Ministerstwo Zdrowia odnotowało pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie na COVID-19 choruje już 251 osób.

Nowe przypadki dotyczą dwóch osób z woj. podkarpackiego i po jednej osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego.

Wcześniej, w środę rano resort potwierdził osiem przypadków zakażenia COVID-19 czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

O szczegółach mówił Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego:

Jednym z zakażonych jest 74-latek, który trafił do szpitala w Ostródzie, jego stan jest dobry. Łącznie w szpitalu w Ostródzie przebywa osiem osób zakażonych koronawirusem. Mamy również potwierdzone trzy przypadki w jednostce wojskowej w Elblągu, oni jednak zostaną przetransportowani do szpitala w Gdańsku.

00:00 / 00:00

To jedenaste zachorowanie na koronawirusa w regionie. Do tej pory potwierdzono w Polsce 251 przypadków zakażeń. Pięć osób zakażonych zmarło.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ministerstwo zdrowia, uwaga, pilne
Nie żyje aktor Emil Karewicz

Nad ranem w szpitalu zmarł aktor Emil Karewicz. W ubiegłym tygodniu skończył 97 lat. Jego śmierć potwierdził Związek Artystów Scen Polskich. Największą popularność przyniosły mu role...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV