Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czad zaatakował w Olsztynie

Trzy osoby, w dwoje dzieci, trafiły do szpitala z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Z mieszkania przy ulicy Warszawskiej w Olsztynie strażacy ewakuowali pięć osób. Według strażaków, stan 12-letniej dziewczynki jest dość ciężki.

Wszystko wskazuje na to, że czad ulatniał się z piecyka gazowego w łazience. Strażacy sprawdzają jednak dlaczego stężenie tlenku węgla wykryto także na korytarzu budynku.

Tlenek węgla nazywany jest „cichym zabójcą”, bo go nie czuć i nie widać, a organizm wchłania go bardzo szybko. Każdy, kto ogrzewa swoje mieszkanie piecem, piecykiem gazowym czy innymi tego typu urządzeniami i poczuje się źle, powinien jak najszybciej pootwierać okna i przewietrzyć wszystkie pomieszczenia, wezwać strażaków i zgłosić się do lekarza.

Długotrwałe i nieleczone zatrucie czadem może być m.in. przyczyną wzmożonej nerwowości, osłabienia pamięci, a nawet zaburzenia świadomości.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w czad, zatrucie
18-latka podtruła się czadem

18-latka z Olsztyna trafiła późnym wieczorem do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Dziewczyna poczuła się źle podczas kąpieli. Okazało się, że czad ulatniał się z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV