Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne pomysły Olsztyna na zatrzymanie turystów

Olsztyn chce zatrzymać u siebie na dłużej turystów jadących na Mazury, dlatego chce nadal uatrakcyjniać infrastrukturę sportowo – rekreacyjną nad jeziorem Ukiel.

Gmina oferuje inwestorom 8 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 5,5 hektara. Są to tak zwane strefy przedsiębiorczości. Do tej pory udało się sprzedać 4 z nich o powierzchni ponad półtora hektara za 3 100 000 złotych.

Pomost na Słonecznej Polanie. Fot. Łukasz Węglewski

Plaża miejska nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Jedną z atrakcji plaży nad jeziorem Ukiel jest dmuchany park wodny. Fot. Łukasz Węglewski

Samorząd chce także wydzierżawić na 20 lat działkę o powierzchni 5 hektarów w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora przy ul. Sielskiej. Inwestycje na tym obszarze muszą być zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego. Mogą tam powstać hotele, kempingi, wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego czy przystań z ośrodkiem szkoleniowym. Inwestorzy mogą świadczyć usługi sportowe i rekreacyjne ale także z zakresu ochrony zdrowia. Mogłaby tam powstać klinika rehabilitacyjna lub oferująca inne usługi prozdrowotne.

Boisko do gry w siatkówkę plażową. Fot. Łukasz Węglewski

W tym roku nad jeziorem Ukiel rywalizowali najlepsi siatkarze świata. W sierpniu rozegrano zawody Pucharu Świata – Olsztyn Grand Slam 2015. Fot. Łukasz Węglewski

A jeśli nie siatkówka plażowa, to może… rugby? Fot. Łukasz Węglewski

W tym roku nad jeziorem Ukiel zakończyła się budowa bazy sportowo-rekreacyjnej. Dzięki unijnym dotacjom zbudowano wypożyczalnię sprzętu wodnego i sportowego, kapitanat, boiska do siatkówki, bazę sportów zimowych i ścieżki rowerowo-spacerowe, a plaża miejska stała się latem atrakcyjnym miejscem w Olsztynie.

Kapitanat nad jeziorem Ukiel. Fot. Łukasz Węglewski

Według Urzędu Miasta, Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel odwiedziło w tym roku ponad 1 milion osób, a 362 tysiące skorzystało z wypożyczalni sprzętu.

Miłośnicy sportów zimowych także mają powody do zadowolenia. W Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel można wypożyczyć np. łyżwy i… Fot. Łukasz Węglewski

…poszaleć na lodowisku. Fot. Łukasz Węglewski

(pap/kan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w turystyka, turysta
Rusza akcja „Mazury za pół ceny”

Ma ona zachęcić do odpoczynku nad mazurskimi jeziorami także zimą, gdy można ślizgać się na zamarzniętych jeziorach, korzystać z tras biegowych dla narciarzy czy ze stoków...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV