Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne projekty z Warmii i Mazur otrzymają unijne wsparcie

Będzie więcej pieniędzy na dofinansowanie warmińsko-mazurskich projektów w konkursach. Zarząd województwa zatwierdził listę przedsięwzięć, które otrzymają unijne wsparcie.

25,9 mln zł dofinansowania otrzymał projekt powiatu olsztyńskiego na przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z DK51 w miejscowości Spręcowo do miejscowości Tuławki, dalej drogą przez Gady i Barczewko do DK16. Całkowity koszt projektu to 35 mln zł.

Kolejnych 80 projektów (z listy rezerwowej) otrzyma 30 mln 300 tysięcy złotych na przedsięwzięcia wspierające wytwarzanie i dystrybucję energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Dzięki korzystnemu kursowi euro oraz oszczędnościom poprzetargowym będzie również możliwe dofinansowanie kolejnych przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Pieniądze, w sumie 3 mln 400 tysięcy zł, trafią do czterech wspólnot mieszkaniowych w Olsztynie na rewitalizację poprzez remont zabytkowych kamienic przy ul. Mochnackiego, Orkana, 1 Maja, Żeromskiego oraz ul. Kościuszki.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, dotacje, Unia Europejska, dofinansowanie, unijne
Karol Karski: Wykrycie nieścisłości finansowych nie powinno zaszkodzić kandydaturze Wojciechowskiego na komisarza ds. rolnictwa

Nie powinno być kłopotów z zatwierdzeniem kandydatury Janusza Wojciechowskiego na stanowisko komisarza unijnego do spraw rolnictwa – powiedział w Porannych pytaniach europoseł Karol Karski. Janusz Wojciechowski,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV