Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne przejście graniczne?

Władze Węgorzewa chcą uruchomić polsko-rosyjskie przejście graniczne Perły-Kryłowo. Starania w tym kierunku są podejmowane od wielu lat, jednak przejście wciąż nie powstało.

Gmina wykupiła już przygraniczne grunty i czeka na kolejny ruch Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. – powiedział zastępca burmistrza Węgorzewa Andrzej Lachowicz. Dodał, że wojewoda Marian Podziewski zapewnił, że przejście zostanie w przyszłości uruchomione.

Węgorzewo jest oddalone od Obwodu Kaliningradzkiego o 14 kilometrów. Z miasta do rosyjskiej granicy prowadzi droga krajowa nr 63. Uruchomienie przejścia w powiecie węgorzewskim przyniosłoby wiele korzyści. Przede wszystkim rozwijałaby się turystyka, a Rosjanie kupujący w węgorzewskich sklepach napędzaliby lokalna gospodarkę – uważa Lachowicz.

Jeśli przejście w Perłach zostanie uruchomione, będzie to piąte miejsce na Warmii i Mazurach, w którym będzie można przekroczyć polsko-rosyjską granicę. Obecnie w małym ruchu granicznym w regionie działają przejścia w Gronowie, Grzechotkach, Gołdapi i Bezledach. (ami/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Obwód Kaliningradzki, Rosja, przejście graniczne
Kolejne przejście do Rosji?

Jest szansa, że po wielu latach starań, uda się uruchomić przejście granicznego Michałkowo - Żeleznodorożnyj. Problem był omawiany podczas spotkania delegacji Rejonu Prawdinsk i przedstawicieli powiatu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV