Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne referendum w Nidzicy

Dariusz Szypulski, burmistrz Nidzicy

25 sierpnia odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady miejskiej Nidzicy.

Jak poinformowała Radio Olsztyn Dorota Białowąs z delegatury Krajowego Biura Wyborczego, głosowanie potrwa od 07:00 do 21:00.

Inicjatorzy odwołania władz miasta zarzucają burmistrzowi, że nie liczy się z opinią mieszkańców, a jego rządy są wręcz despotyczne. Poza tym – Dariusz Szypulski miał faworyzować krewnych i znajomych przy obsadzaniu niektórych stanowisk.

Burmistrz Dariusz Szypulski twierdzi, że nikt nie przedstawił mu dotychczas żadnych zarzutów. Szypulski zapewnia, że gdyby powiedziano mu co robi źle, mógłby wprowadzić zmiany, albo zrezygnować ze stanowiska aby nie narażać budżetu miasta na niepotrzebne wydatki związane z referendum. A chodzi o prawie 50 tysięcy złotych.

Dotychczas w województwie warmińsko-mazurskim przeprowadzono dwa skuteczne referenda. Władze odwołano w Ostródzie i Elblągu. (choj/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, Nidzica
Piotr Grzymowicz: referendum to niebezpieczna zabawa

O referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna, tramwajach, budowie ulicy Obiegowej, zakazie wjazdu do miasta samochodów ciężarowych i nowej ustawie śmieciowej - mówił w Porannych Pytaniach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV