DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Kolejne spotkanie na wagę utrzymania w I lidze. Stomil Olsztyn podejmie dziś Bruk-Bet Niecieczę

Po wyjazdowym remisie z GKSem Katowice biało-niebiescy podejmą Bruk-Bet Niecieczę.

Do końca sezonu zostały 4 mecze. Aktualnie olsztynianie zajmują 16. pozycję w tabeli. Mają 31 punktów i bronią się przed spadkiem. Tyle samo „oczek” zgromadziły Wigry Suwałki i GKS Katowice, które jednak przeważają lepszym bilansem spotkań. W tabeli jest bardzo ciasno. Różnica między 10. Chojniczanką Chojnice a 17. Bytovią Bytów wynosi zaledwie 8 punktów. Ostatnie mecze zapowiadają się więc bardzo nerwowo.

W minioną środę zawodnicy Piotra Zajączkowskiego zremisowali na wyjeździe z GKSem Katowice 1 do 1. Wyrównującą bramkę dla biało-niebieskich zdobył w 78. minucie Mateusz Gancarczyk. Wcześniej gola dla gospodarzy strzelił Rafał Remisz (w 53. minucie), który jeszcze w sezonie 2016/2017 grał w Stomilu.

Bruk-Bet Nieciecza zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli. W poprzedniej kolejce przegrała w Niepołomicach z tamtejszą Puszczą 0:1. Puszcza – aktualnie 7. – będzie natomiast kolejnym rywalem Stomilu. Olsztynianie zmierzą się z nią na wyjeździe 5 maja. Tydzień później naszych zawodników znów czeka spotkanie w Małopolsce. W Krakowie zagrają z zamykającą tabelę Garbarnią. Ostatnia kolejka zaplanowana jest na 18 maja. Wszystkie mecze odbędą się o tej samej godzinie – 17.30. Olsztynianie będą gospodarzami spotkania ze Stalą Mielec, która wciąż ma szanse na bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Mecz Stomil Olsztyn – Bruk-Bet Termalica Nieciecza w sobotę (27 kwietnia) o godzinie 19.45 na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a.

Głównym sędzią spotkania będzie Artur Aluszczyk ze Szczecina.

Screen: 90minut.pl

Redakcja: K. Ośko

Więcej w Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn wywalczył remis w Katowicach. Biało-niebiescy pozostają w strefie spadkowej

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali na wyjeździe 1:1 z GKS-em Katowice. Dla gospodarzy gola strzelił Rafał Remisz (53 minuta), z kolei dla Dumy Warmii do siatki trafił...