Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne utrudnienia na ulicach Olsztyna

Budowa linii tramwajowych w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

W centrum Olsztyna obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Z związku z budową linii tramwajowej, drogowcy zamknęli ulicę 1 Maja na odcinku od ulicy Ratuszowej do Alei Piłsudskiego. Tym samym, jadąc od strony ulicy Pieniężnego, nie da się już przejechać w stronę Zatorza.

– Jeszcze bardziej utrudnimy przejazd przez centrum miasta, ale w związku z koniecznością przebudowy kanalizacji deszczowej, nie da się przeprowadzić tych prac bez zamykania ulicy. Nie będzie tam żadnych pojazdów uprzywilejowanych, w ogóle nie będzie przejazdu tym odcinkiem ulicy 1 Maja – wyjaśnia Andrzej Karwowski, kierownik ratuszowej jednostki odpowiedzialnej za budowę linii tramwajowej.

W związku z tym, zmienią się też trasy kursowania autobusów. Zmiany dotyczą 10 linii dziennych i jednej linii nocnej.

– Autobusy, które jechały ulicą 1 Maja, teraz pojadą Piłsudskiego, następnie Kopernika, potem przez Kajki do Partyzantów, i – w zależności od trasy – albo w prawo w stronę dworca, albo w lewo w stronę wiaduktu, na którym łączą się ulice Partyzantów i Artyleryjska – informuje Paweł Pliszka z olsztyńskiego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Wyłączone zostały przystanki autobusowe przy Teatrze Jaracza. Zamiast nich pojawiły się dwa nowe przystanki przy ulicy Partyzantów w okolicach skrzyżowania z ulicą Lanca, a także jeden przy ulicy Kopernika obok Urzędu Wojewódzkiego, oraz jeden przy ulicy Kościuszki obok Urzędu Marszałkowskiego. Jak podają przedstawiciele firmy prowadzącej prace budowlane na tym odcinku, ta organizacja ruchu ma obowiązywać do początku sierpnia. Natomiast zakończenie wszystkich prac związanych z budową linii tramwajowej w Olsztynie planowane jest na koniec października.

Z kolejnymi utrudnieniami drogowymi muszą się także liczyć mieszkańcy olsztyńskich Jarot. W związku z budową linii tramwajowych w poniedziałek (25 maja) zamknięty zostanie wjazd w ulicę Kanta od ulicy Witosa. Kierowcy , rowerzyści i piesi powinni zachować szczególną ostrożność podczas poruszania się w rejonie budowy.

 

(apiedz/kloda/łw/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w linia tramwajowa
tramwaj, ratusz, Olsztyn
15 czerwca do Olsztyna przyjedzie pierwszy tramwaj

Prace przy budowie linii tramwajowych w Olsztynie idą zgodnie z harmonogramem. Jak zapowiada prezydent miasta pierwszy tramwaj przyjedzie do Olsztyna za miesiąc. Od lipca będą prowadzone...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV