Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni klienci oszukani w sieci

Bardzo zmieniła się praca dziennikarzy w dobie szybkiego mobilnego internetu

Elbląscy policjanci przyjęli trzy zgłoszenia dotyczące oszustw internetowych. W każdym z przypadków pokrzywdzeni wpłacili pieniądze lecz nie otrzymali towaru.

W pierwszym, mężczyzna zamówił przez Internet klasyczny mebel znanej hiszpańskiej marki o wartości 4 tysięcy złotych. Zakupy robił w maju i do chwili obecnej nie dostał ani towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Kolejne zdarzenie dotyczy mieszkańca Pasłęka, który pod koniec czerwca na jednym ze znanych portali aukcyjnych, zamówił części samochodowe o wartości 200 złotych. Sprzedawca z Warszawy nie wywiązał się z umowy. Do tej pory nie przesłał towaru i nie można się z nim skontaktować.

Trzecia sprawa dotyczy zakupu nowoczesnego smartfona, który mieszkaniec Elbląga zamówił w lipcu przez Internet. Zapłacił za niego 1100 złotych. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, kupujący nie dostał ani towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Policjanci ostrzegają przed oszustami i przypominają, że powinniśmy być czujni, gdy ktoś proponuje nam coś za darmo lub oferuje atrakcyjny towar czy usługę po bardzo niskiej cenie, albo prosi o pożyczkę, podanie numeru konta lub karty kredytowej.

 

(kar/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, internet, oszustwo
Cyberprzestępcy ukradli pieniądze z konta przedsiębiorcy

Jest przekonany, że padł ofiarą cyberprzestępców, którzy włamali się na jego konto bankowe. Pan Sławomir jest przedsiębiorcą handlowym z Warmii i Mazur. Interesy prowadzi między innymi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV