Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni kłusownicy zatrzymani. Mężczyźni byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości

Dwaj kłusownicy zatrzymani nad Nogatem w miejscu objętym zakazem połowu ryb odpowiedzą za łamanie prawa przed sądem.

Przy okazji zatrzymania ich przez policję okazało się, że obaj mieszkańcy powiatu elbląskiego są poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Sprawdzanie miejsc, w których można spotkać kłusowników jest rutynowym działaniem policji kryminalnej – tłumaczy młodsza aspirat Joanna Słowik z komendy w Nowym Dworze Gdańskim.

To zatrzymanie okazało się jednak specyficzne, bowiem 27-latek jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu celem przeprowadzenia z nim planowanych czynności, natomiast 41-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Elblągu celem odbycia kary 8 miesięcy więzienia.

Obaj mężczyźni po nocy w policyjnym areszcie zostali odwiezieni do Elbląga. Rzeka Nogat i śluza Michałowo są obszarem administrowanym przez elbląski Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego. W strefie ochronnej liczącej 300 metrów kwadratowych jest absolutny zakaz poławiania ryb.

Tylko w tym jednym miejscu, w tym roku już kilka razy policja zatrzymywała kłusowników. Wszystkie te osoby zostały ukarane.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, ryby, kłusownicy, zatrzymanie, poszukiwani
Przekroczyli „zieloną granicę” i próbowali dostać się do Niemiec. Rodzina z Rosji ukrywała się w zaroślach i wąwozach

Trzyosobowa rodzina mieszkająca w obwodzie kaliningradzkim została zatrzymana przez straż graniczną z Gołdapi i przekazana rosyjskim służbom. To Rosjanie poinformowali polskich pograniczników, że zadziałały urządzenia sygnalizacyjne....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV