Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
IMIENINY: Gabrieli, Marka, Seweryna
EUR: 4.2295 CHF: 3.6211
USD: 3.4319 GBP: 4.8368
Logowanie
 

Kolejni nietrzeźwi na warmińsko-mazurskich jeziorach

Patrol policji wodnej, fot. KWP

Policjanci z Ełku zatrzymali 29-latka, który nietrzeźwy pływał łodzią wiosłową po jeziorze Selmęt Wielki. Natomiast policyjni wodniacy z Pisza na jeziorze Bełdany zatrzymali 45-letniego mężczyznę na skuterze wodnym; miał  blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem–Nidzie, pływali wczoraj po jeziorze Bełdany. Tuż przed godziną 18.00 zatrzymali do kontroli skuter wodny marki Yamaha. Sternikiem był 45-letni mieszkaniec województwa łódzkiego.

Okazało się, że sternik nie posiada przy sobie dokumentu potwierdzającego  uprawnienia do pływania jednostką. Podczas rozmowy  policjanci wyczuli od niego alkohol. Sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji skuter został przekazany trzeźwej osobie wskazanej posiadającej stosowne uprawnienia.

Natomiast podczas wczorajszego patrolu na jeziorze Selmęt Wielki w pobliżu miejscowości Koziki, policjanci skontrolowali stan trzeźwości 29-latka, który pływał łodzią wiosłową.

Okazało się, że mężczyzna wcześniej pił piwo i wypłynął na jezioro mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Ełk został ukarany mandatem karnym. Policjanci zakazali mu dalszego pływania, a łódź odholowali do brzegu i przekazali osobie trzeźwej.

Policyjni wodniacy przypominają, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym jest przestępstwem. Turyście grozi zatem kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KWP/A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jeziora, policja wodna
Warmińsko-mazurska policja zapowiada intensywniejsze kontrole trzeźwości na wodzie

W ciągu jednej doby zatrzymano dwóch nietrzeźwych mężczyzn pływających po jeziorach. Na Jeziorze Dobskim policjanci zatrzymali do kontroli sternika płynącego łodzią motorową. 44-letni mieszkaniec Białegostoku przyznał,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV