Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni Polacy wrócą do kraju. Dziś zaplanowano 10 rejsów w ramach akcji „LOT do domu”

Fot. fotolia.pl

W niedzielę 29 marca kolejna akcja „LOT do domu”, tym razem przewoźnik przygotował 10 rejsów do Warszawy  m.in. z Londynu, Chicago, Paryża czy Cancun  poinformował na Twitterze resort spraw zagranicznych.

Planowane loty czarterowe do Warszawy odbędą się w niedzielę z Singapuru (Singapur), Londynu, Edynburga (Wielka Brytania), Amsterdamu (Holandia), Bergen (Norwegia), Sztokholmu (Szwecja), Paryża (Francja, Chicago (USA), Limy (Peru), Cancun (Meksyku).

Operacja „LOT do Domu” rozpoczęła się 15 marca, to specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. Jak informował PAP szef KPRM Michał Dworczyk zakończenie akcji planowane jest do 5 kwietnia, jednak w dalszym ciągu będą się odbywały na mniejszą skalę pojedyncze loty.

Daty i miejsca lotu można sprawdzić na stronie internetowej LOTdoDomu.com. Na stronie internetowej można też dokonać rezerwacji biletu. Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik.

Za powrót do Polski organizowanym przez LOT specjalnymi lotami podróżujący płacą zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca polski rząd.

 

Autor: M. Roszak (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samolot, Polacy, zagranica, czarter, lot do domu
Do Polski docierają pierwsze transporty z pomocą medyczną z Chin. Wszystkie środki ochronne trafią do szpitali

Od przyszłego tygodnia zostanie uruchomiony most powietrzny, którym do Polski trafiać będą materiały i sprzęt dla wszystkich służb walczących z koronawirusem - zapowiedział szef kancelarii premiera. ...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV