Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny atak na biuro poselskie Jerzego Wilka. Wandale wyrwali flagi i zniszczyli elewację budynku

Fot. J. Żukowski

27 lipca ubiegłego roku nieznani sprawcy zniszczyli elewację zabytkowego budynku, w którym mieści się biuro poselskie elbląskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Jerzego Wilka. Sytuacja powtórzyła się kilka dni temu.

Na ścianach budynku zamieszczono obraźliwe, wulgarne napisy adresowane do posła Wilka. Mimo starań policji sprawców nie udało się zatrzymać. Sytuacja powtórzyła się w tym roku – ponownie celem ataku było biuro poselskie Jerzego Wilka. Chuligani w nocy kilka dni temu wyrwali razem z fragmentem elewacji uchwyt, w którym osadzone były flagi: narodowe oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Natychmiast ten akt wandalizmu zgłosiliśmy na policję – informuje poseł Jerzy Wilk.

00:00 / 00:00

Zniszczenie flagi narodowej jest przestępstwem. Kodeks karny przewiduje za to grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Policja prowadzi postępowanie, m.in. sprawdza monitoring z okolicznych sklepów i dwóch banków.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Wilk, flaga, Atak, wandale
Jerzy Wilk: Złożenie wniosku o „500+” w formie elektronicznej oznacza szybszą realizację świadczenia

Coraz bliżej do uruchomienia rządowego programu „500+ na każde dziecko”. Już od poniedziałku 1 lipca można składać wnioski o to świadczenie w formie elektronicznej, zaś w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV