Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny członek gangu paliwowego trafił do aresztu

Akcja funkcjonariuszy celno-skarbowych w Gdańsku. Fot. Izba Administracji Skarbowej

Na 3 miesiące do aresztu trafił kolejny mężczyzna podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalnym obrotem paliwami.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Warmii i Mazur zatrzymali go w Gdańsku. Próbował wmówić mundurowym, jest rolnikiem. W jego domu służby skarbowe znalazły 10 telefonów i ultranowoczesne urządzenie do odszukiwania podsłuchów, warte ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyznę przewieziono do prokuratury okręgowej w Siedlcach, gdzie usłyszał zarzut oszustw podatkowych w obrocie paliwami.

W listopadzie ubiegłego roku zatrzymano 14 osób zamieszanych w przekręty paliowe. Szacuje się, że Skarb Państwa mógł stracić około 25 milionów złotych. Podinspektor Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie wyjaśnił jak działała grupa.

Paliwo sprowadzano do Polski na podstawie sfałszowanych dokumentów. Następnie paliwo to nie wyjeżdżało z naszego kraju, ale nie płacono za nie podatku.

Akcja funkcjonariuszy celno-skarbowych w Gdańsku. Fot. Izba Administracji Skarbowej

Autor: K.Piasecka
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podatek, podatki, faktury, paliwa, mafia
Herszt gangu, który wyłudził 39 mln złotych podatku VAT trafi za kratki. Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok

10 lat w więzieniu spędzi Grzegorz M. za kierowanie grupą przestępczą, wyłudzającą podatek VAT. Dodatkowo zapłaci 300 tysięcy złotych grzywny i oddać 325 złotych osiągniętych korzyści...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV