Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny etap budowy ekspresowej „siódemki” pod nadzorem olsztyńskiej GDDKiA

Rusza budowa kolejnego odcinka S7 w stronę Warszawy. Tym razem na Mazowszu – ale za inwestycję odpowiada olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwsza łopata zostanie wbita dziś o godzinie 11.30. Tym samym rozpocznie się budowa odcinka Strzegowo-Płońsk. Powstanie ponad 30 km dwujezdniowej drogi ekspresowej. Niestety – w czasie budowy należy oczekiwać utrudnień.

To, co teraz zaczynamy, pokrywa się z dotychczasowym przebiegiem drogi krajowej nr 7, dlatego należy spodziewać się utrudnień, spowolnienia ruchu, być może jakichś miejscowych objazdów

– przyznaje Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Takich problemów nie powinno być natomiast na czekającym jeszcze na przebudowę 30-kilometrowym odcinku z Napierek do Strzegowa. Tam S7 pobiegnie nowym śladem. A prace również powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

Prace na drodze Napierki-Strzegowo podzielone będą na dwa zadania. Oczekujemy jeszcze na wydanie przez wojewodę mazowieckiego decyzji zezwalających na rozpoczęcie inwestycji. Spodziewamy się, że dla odcinki Mława-Strzegowo to zezwolenie powinno być wydane jeszcze we wrześniu, natomiast dla odcinka Napierki-Mława – do końca roku

– dodaje Karol Głębocki.

Jerzy Szmit, szef PiS w okręgu olsztyńskim i były wiceminister infrastruktury podkreśla ‚ to jedna z kluczowych inwestycji drogowych.

Cały odcinek dwujezdniowej S7 z Napierek do Płońska ma być gotowy za niecałe dwa lata. Koszt budowy to 1 miliard 700 milionów złotych.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, GDDKiA
Zebry przechodzą metamorfozę. Z ulic Elbląga znikają niebezpieczne przejścia dla pieszych

Kolejne dwa niebezpieczne przejścia dla pieszych zostaną zmodernizowane dzięki dotacji z rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań - Razem Bezpieczniej. Samorząd miasta po raz kolejny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV