Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny przewoźnik rozpoczął pracę w Elblągu

Komunikacja miejska w Elblągu. Fot. Łukasz Węglewski

Drugi przewoźnik, który wygrał przetarg na prowadzenie jednego z trzech pakietów komunikacji autobusowej w Elblągu, rozpoczął pracę.

Warszawski Warbus dołączył do Arrivy z Torunia, której autobusy jeżdżą już od miesiąca. Przewoźnik sprowadził do Elbląga swoje autobusy i zatrudnił kierowców z elbląskich Autobusowych Linii Prywatnych, które przegrały konkurs.

Warszawska firma miała mało czasu na zorganizowanie się w Elblągu, bo umowa podpisana został zaledwie 17 stycznia – wyjaśnia Michał Górecki, rzecznik elbląskiego Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Docelowo na ulice Elbląga wyruszy 19 autobusów Warbusa, wszystkie w zielono- żółtych barwach Zarządu Komunikacji Miejskiej. Będzie można je spotkać na liniach nr 10, 11, 13, 17, 30 i 31.

ZKM czeka na jeszcze jednego przewoźnika, który podobnie jak dwaj poprzedni zostanie wyłoniony w przetargu. Ten ostatni zacznie pracę od lipca. Kontrakty przewoźników autobusowych obowiązują do końca 2020 roku. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, autobus, ZKM
Elblążanie już korzystają z Kart Dużej Rodziny

250 rodzin w Elblągu może już korzystać z Karty Dużej Rodziny. Pierwsze zostały już wydane, a zainteresowanie nimi jest ogromne. Nic dziwnego, bo dzięki karcie taniej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV