Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny przypadek znęcania się nad zwierzętami. W Białej Piskiej mężczyzna przetrzymywał psy w fatalnych warunkach

Fot. KPP Pisz

Zarzut znęcania się nad zwierzętami przedstawiono mieszkańcowi Białej Piskiej. Mężczyźnie odebrano 16 psów, które były przetrzymywane w koszmarnych warunkach.

Jak poinformowała nadkom. Anna Szypczyńska z KPP w Piszu, zgodnie z decyzją powiatowego inspektora weterynarii, z posesji podejrzanego zabrano sześć dorosłych psów i 10 szczeniąt, które umieszczono w schronisku w woj. podlaskim. Ich właściciel usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Według policjantów, którzy wspólnie w inspekcją weterynaryjną skontrolowali posesję w Białej Piskiej, psy przebywały w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Bez dostępu do jedzenia i picia i odpowiedniej opieki. Część z nich nie miała też schronienia i były trzymane na zbyt krótkich łańcuchach. Dorosłe psy były wychudzone, oblepione błotem i odchodami.

Jak przekazała policja, w stodole na posesji w łyżce od ciągnika rolniczego było legowisko dla suki z dwoma szczeniakami, które nie miały nawet miski z wodą.
Sprawa trafi do sądu. Zatrzymanemu mężczyźnie grożą nawet trzy lata więzienia.

Fot. KPP Pisz

Fot. KPP Pisz

Autor: K Kantor za PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, psy, Pisz, zarzuty, Biała Piska, znęcanie się, interwencja, właściciel, szczeniaki
31-latek zniszczył cudzy samochód. Właściciel pojazdu „wkurzył go, bo palił gumę”

31-latek ze Szczytna w napadzie złości zniszczył cudze audi. Tłumaczył, że właściciel pojazdu go wkurzył, bo właściciel „palił gumę”. Szczegóły zna sierż. Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV