Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koło Barczewa powstaje największa piekarnia w Polsce. Ludzi zastąpią maszyny, a jeden przycisk rozpocznie produkcję chleba

Fot. D. Grzymska

Ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych, najnowsza technologia, stare receptury i wieloletnie doświadczenie – pod Barczewem powstaje największa w Polsce piekarnia. Będą tam silosy, młyn i najnowocześniejsza linia produkcyjna do pieczenia świeżego chleba.

Właściciel, który na olsztyńskim rynku działa w tej branży od 30 lat zapewnia, że nie będzie tu mrożenia ciasta ani dodawania polepszaczy. Z kolei piekarzy zastąpią maszyny, a chleb będzie powstawał za naciśnięciem przysłowiowego guzika. I właśnie taki symboliczny guzik został dziś wciśnięty przez wicewojewodę Sławomira Sadowskiego i właściciela Jarosława Goszczyckiego.

00:00 / 00:00

Koszt całej inwestycji to 50 mln złotych, z czego 20 mln pochodzi z funduszy unijnych. Piekarnia ruszy za około trzy miesiące.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio
Fot. D. Grzymska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Barczewo, piekarnia
Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego

W Salonie Muzycznym w Barczewie obchodzono 142. rocznicę urodzin słynnego kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. Kompozytor urodził się w tym małym miasteczku na Warmii, gdzie do dziś jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV