Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolumna pojazdów wioząca wielkogabarytowe urządzenia spowodowała utrudnienia w ruchu

Nocą były utrudnienia na trasie Dywity – Olsztyn – Morąg – Pasłęk. Po godzinie 22:00 ruszył potężny transport dwóch filtrów wyprodukowanych w Dywitach. Cała trasa potrwa trzy tygodnie.

W Olsztynie kolumna pojazdów pojawiła się o 23:00.

Przez Olsztyn przejedziemy ulicami Wojska Polskiego, Artyleryjską, później na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej skręcimy w prawo w ulicę Bałtycką, a następnie będziemy kierować się na Pasłęk

– powiedział Piotr Niski,  przedstawiciel firmy, która wyprodukowała urządzenie i organizuje transport.

00:00 / 00:00

Ekspedycja robiła ogromne wrażenie, bo przewożone elementy były ogromne – razem mają 32 metry długości, 5 wysokości a ich średnica to prawie 6 metrów. Przy trasie ustawiali się obserwatorzy, którzy chcieli zobaczyć transport na żywo:

00:00 / 00:00

Na trasie nie brakuje przeszkód, główne to znaki drogowe, linie wysokiego napięcia i gałęzie drzew, ale trudne są też warunki pogodowe – przyznaje Robert Schulatowicz, który prowadzi spedycję:

00:00 / 00:00

Transport do 5:00 rano dotarł do Pasłęka. To oznacza, że nocą przejechał m.in. przez Łuktę i Morąg. Transport ma dotrzeć do Tolkmicka w niedzielę o 5:00 rano. Stamtąd – drogą morską – urządzenie zostanie przewiezione do Niemiec. Filtry służą do produkcji mleka w proszku dla dzieci.

 

Autor: P. Karpiszen/K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tolkmicko, transport, Olsztyn, Pasłęk, utrudnienia
Radni zabezpieczyli mieszkańców Olsztyna przed naciskami inwestorów i utrzymali zakaz sprzedaży alkoholu w nocy

Olsztyńscy radni mijającej kadencji spotkali się na ostatniej sesji. Do omówienia przygotowali 14 punktów. Radni postanowili zabezpieczyć mieszkańców Olsztyna przed nadmiernymi naciskami inwestorów. Ustalenie maksymalnych odległości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV