Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Komentarze polityków z WiM po I turze wyborów

Jerzy Szmit (PiS). Fot. Łukasz Węglewski

Według sondaży exit poll Andrzej Duda, kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wygrywa z poparciem 34,8% pierwszą turę wyborów.

Posłuchaj komentarzy polityków z Warmii i Mazur

Jerzy Szmit (Prawo i Sprawiedliwość)

Szef sztabu Andrzeja Dudy na Warmii i Mazurach przekonuje, że podczas kampanii przed drugą turą, kandydat PiS pokazać, że działa na rzecz wszystkich Polaków, również dla dobra mieszkańców Warmii i Mazur.

00:00 / 00:00

—————————————————————————————————————————————

Jacek Protas (PO). Fot. Łukasz Węglewski

Jacek Protas (Platforma Obywatelska)

Jesteśmy zaskoczeni wynikiem Pawła Kukiza – tak Jacek Protas, szef warmińsko-mazurskiego sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego, komentuje sondażowe wyniki wyborów prezydenckich. W rozmowie z Radiem Olsztyn podkreślał, że to właśnie Paweł Kukiz odebrał wiele głosów urzędującemu prezydentowi.

00:00 / 00:00

Jacek Protas dodał, że wątpi, żeby Paweł Kukiz przekazał poparcie któremukolwiek z kandydatów, którzy dostaną się do drugiej tury wyborów prezydenckich.

00:00 / 00:00

Według sondaży exit polls, w województwie warmińsko-mazurskim najwięcej głosów zebrał Bronisław Komorowski. Głosowało na niego 37,8 % ankietowanych.

—————————————————————————————————————————————

Łukasz Zakrzewski. Zdjęcie pochodzi z profilu FB

Łukasz Zakrzewski (komitet wyborczy Pawła Kukiza)

To jest początek walki o prawdziwie obywatelską Polskę – tak podsumował wyniki sondażowe wyborów prezydenckich pełnomocnik komitetu wyborczego Pawła Kukiza na Warmii i Mazurach, Łukasz Zakrzewski.

Łukasz Zakrzewski dodaje, że wynik Pawła Kukiza jest satysfakcjonujący, porównując koszty jego kampanii z funduszami pozostałych kandydatów.

00:00 / 00:00

Pełnomocnik komitetu wyborczego Pawła Kukiza na Warmii i Mazurach zapowiada, że jego zwolennicy stworzą ruch obywatelski.

00:00 / 00:00

—————————————————————————————————————————————

Mariusz Filipowicz (pełnomocnik Janusza Korwin-Mikkego)

Mariusz Filipowicz, pełnomocnik Janusza Korwin-Mikkego na Warmii i Mazurach mówi, że osiągnięty wynik 4,4% dobrze wróży przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi: Wybory parlamentarne odbędą się w październiku.

00:00 / 00:00

—————————————————————————————————————————————

Tadeusz Iwiński (SLD). Fot. Łukasz Węglewski

Tadeusz Iwiński (Sojusz Lewicy Demokratycznej)

Wyniki pierwszej tury wyborów są zaskakujące – komentuje poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Tadeusz Iwiński.

00:00 / 00:00

Poseł Tadeusz Iwiński widzi szansę na lepszy wynik w wyborach parlamentarnych. Jest nią zjednoczenie lewicy.

00:00 / 00:00

—————————————————————————————————————————————

Stanisław Żelichowski. Fot. RO

Stanisław Żelichowski (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Stanisław Żelichowski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego ostro komentuje sondażowe wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich.

00:00 / 00:00

Większość wyborców uznała, że warto postawić na znanego samorządowca – dodaje Żelichowski.Poseł tłumaczy, że było za mało czasu, że Adam Jarubas zaczął być rozpoznawalny. W dodatku PSL nie miało pieniędzy na kampanię wyborczą. Komentuje również wynik obecnego prezydenta, Bronisława Komorowskiego.

—————————————————————————————————————————————

Zgodnie z zapowiedziami Państwowej Komisji Wyborczej oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich mają zostać podane we wtorek. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 24 maja.

(mlew/kpias/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wybory, Jerzy Szmit
Studencka debata o polityce zagranicznej

Stany Zjednoczone czy Unia Europejska? Z kim Polska powinna zacieśniać współpracę i kto będzie lepszym gwarantem naszego bezpieczeństwa? - zastanawiali się studenci UWM. Podczas debaty oksfordzkiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV