Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komisja Europejska pomoże poszkodowanym przez ASF. Wsparcie otrzymają rolnicy z Warmii i Mazur

Fot. Pixabay.com

Komisja Europejska zatwierdziła program pomocy krajowej dal rolników,  którzy ponieśli straty z powodu wystąpienia afrykańskiego pomoru świń. Opieka obejmie  producentów z Warmii i Mazur, a także Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

Z pomocy nie będą mogli już skorzystać rolnicy, którzy wcześniej otrzymali wsparcie przeznaczone dla producentów mleka i rolników w innych sektorach hodowlanych. Pieniędzy nie dostaną też ci, którym przysługuje odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia albo na podstawie decyzji powiatowego lekarza weterynarii.

Wysokość odszkodowań będzie zależała od strat, jakie ponieśli rolnicy od lipca ubiegłego roku w porównaniu do średniego dochodu z 3 ostatnich lat. Rolnicy chcąc uzyskać pomoc, będą musieli złożyć wniosek do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na Warmii i Mazurach do tej pory odnotowano 13 przypadków afrykańskiego pomoru świń.
Autor: K.Piasecka za PAP
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dziki, pomoc, rolnicy, pomór, świnie
Najbardziej potrzebujący podopieczni olsztyńskiego MOPS-u zostaną objęci teleopieką

20 seniorów otrzyma smatrfony, z których w razie potrzeby będą mogli nadać sygnał alarmowy. W pilotażowym projekcie wezmą udział osoby po 60. roku życia, zazwyczaj samotne.....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV