Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komisje wyborcze w szpitalach. Dzięki mobilnym urnom, pacjenci mogą spełnić swój obowiązek

Fot. A. Pastuszka

Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Elblążanie wybierają spośród tych samych kandydatów, co wszyscy mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Głosy możemy oddać w tych samach komisjach, co podczas ostatnich wyborów samorządowych. W wyborach do europarlamentu głosować można także w szpitalach. Głosowanie w tego typu placówkach wygląda dosyć specyficznie. Jest to zamknięta placówka wyborcza – wyjaśnia Barbara Jungnikiel, przewodnicząca rejonowego obwodu wyborczego nr 58 w wojewódzkim szpitalu zespolonym w Elblągu.

Mamy pacjentów chodzących jak i leżących w związku z tym od godziny 10:00 do 12:00 chodzimy po oddziałach chodzimy po oddziałach z mobilną urną

– dodała Jungnikiel.

Dzięki temu pacjenci, którzy są po zabiegach i nie mogą samodzielnie się poruszać mogą, jak sami przyznają, spełnić swój obywatelski obowiązek. W szpitalu wojewódzkim w Elblągu zagłosować może 263 pacjentów oraz personel placówki. Mimo mobilnej urny, wybory w szpitalu odbywają tak samo, jak w każdej innej komisji wyborczej.

Lokal został punktualnie otwarty o godzinie 7:00. Głosować można do 21:00. Nad przebiegiem głosowania czuwa pięcioosobowa komisja wyborcza.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, głosowanie, pacjenci, wybory do Parlamentu Europejskiego, mobilne urny
Pijany przewodniczący w jednej z komisji wyborczych w Olsztynie. „Mężczyzna nie przystąpił do pracy i został wykreślony ze składu”

Do obwodowej komisji wyborczej nr 9 w Olsztynie zgłosił się w niedzielę rano pijany przewodniczący tej komisji. Decyzją komisarza wyborczego w Olsztynie wykreślono go ze składu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV