Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komitet wyborczy Grzegorza Brauna nie został zarejestrowany

Okręgowa komisja wyborcza w Olsztynie odmówiła rejestracji komitetu wyborczego Grzegorza Brauna „Szczęść Boże”. Na zdjęciu Grzegorz Braun. Fot. K. Kaszubski

Okręgowa komisja wyborcza w Olsztynie odmówiła rejestracji komitetu wyborczego Grzegorza Brauna „Szczęść Boże”.

Komitet zgłosił swoją listę kandydatów do sejmu w ostatnim możliwym terminie – czyli we wtorek o wpół do dwunastej w nocy. Zgłoszenie zostało przyjęte i do dziś (18.09.) było weryfikowane. Jak wyjaśnia Dorota Białowąs, dyrektor olsztyńskiej delegatury krajowego biura wyborczego, olsztyńska komisja wyborcza ostatecznie jednak odmówiła zgody na rejestrację komitetu.

00:00 / 00:00

 

Komitetowi przysługuje prawo do odwołania się od decyzji okręgowej komisji wyborczej. Jednak jak powiedział reporterowi Radia Olsztyn pełnomocnik komitetu, nie będzie korzystał z tego prawa.

Tym samym znamy ostateczną listę komitetów i kandydatów w wyborach do sejmu i senatu na Warmii i Mazurach. W regionie o 18 mandatów poselskich będzie ubiegać się 313 osób z 10 różnych komitetów. O 4 mandaty senatora będzie natomiast walczyć 11 osób.

Wybory odbędą się 25 października.

(a.piedz/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Skradzione kamienie milowe wróciły na swoje miejsce

Przez ponad 170 lat przy drodze ze Świętej Lipki do Reszla stały wkopane dwa kamienie milowe, które stały przy historycznej granicy Warmii i Mazur. To jedne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV