Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komornik z Działdowa nie uniknie odpowiedzialności i zostanie doprowadzony do więzienia

Więzienie

Wracamy do głośniej sprawy komornika zDziałdowa, który za bezcen sprzedał majątek lokalnego przedsiębiorcy. Sebastiana Sz. w lutym usłyszał prawomocny wyrok 2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Mężczyzna miał rozpocząć wykonywanie kary w połowie czerwca. Nie stawił się jednak w areszcie. Do sądu wpłynęła natomiast informacja, że ze względu na stan jego zdrowia trafił do szpitala.

Na wyrok w sprawie nieuczciwego komornika czekał nie tylko poszkodowany przedsiębiorca, ale i opinia publiczna. Proces toczył się wiele miesięcy. Ostatecznie w lutym Sebastian Sz. usłyszał wyrok skazujący. To pierwszy taki wyrok w kraju. Dotychczas komornicy, którzy niewłaściwie wykonywali swoje obowiązki dostawali wyroki w zawieszeniu.

Sebastian Sz. w zakładzie karnym miał się stawić w połowie czerwca. Nie pojawił się. Pojawiła się natomiast informacja, że mężczyzna od 8 maja przebywa w jednym ze szpitali na terenie kraju – potwierdził rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski. Dodał, że po zapoznaniu się z dokumentacją sąd zdecydował o przymusowym doprowadzeniu Sebastiana Sz. do więzienia.

Jak się okazuje sprawa jeszcze się nie kończy. Na 11 lipca w olsztyńskim sądzie zaplanowano posiedzenie dotyczące odroczenia wykonywania kary przez nieuczciwego komornika, o które wniósł jego obrońca.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

(KGrabowska/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, areszt, Działdowo, więzienie, komornik
32 placówki znalazły się w sieci szpitali na Warmii i Mazurach. Nie weszły do niej 4 szpitale, sprawdź które!

Szpitale, które znalazły się w sieci, nie będą musiały walczyć o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od października za leczenie pacjentów będą dostawać zryczałtowane wynagrodzenie. Ma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV