Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komornik z Działdowa wyszedł z więzienia. Sąd ponownie zajmie się jego sprawą

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Sebastian Sz., komornik skazany w ubiegłym roku na 2,5 roku więzienia za działanie na niekorzyść osób, wobec których prowadził postępowania egzekucyjne, wyszedł na wolność – podaje piątkowy „Fakt”.

Komornik z Działdowa, w kwietniu 2017 roku, został skazany na 2,5 roku więzienia. Po 10 miesiącach pobytu w zakładzie karnym wyszedł jednak na wolność. Jego obrońca złożył kasację do Sądu Najwyższego, a ten kazał zwolnić z więzienia Sebastiana Sz. i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia – czytamy w gazecie. Sąd uzasadnił swoją decyzję tym, że powstały błędy podczas wyliczania szkód, jakie wyrządził komornik.

Poszkodowany przez komornika biznesmen z Nidzicy Wiktor Chruściel, wspomina go jako człowieka, który zabrał mu majątek i zrujnował życie. Przedsiębiorca 5 lat temu został zmuszony przez bank do natychmiastowej spłaty kredytu. Wtedy komornik w asyście policji zabrał jego cały majątek i sprzedał za niewielkie pieniądze.

Z przedsiębiorcy stałem się dziadem, mimo że miałem majątek w wiele większy niż dług

– powiedział gazecie poszkodowany.

„Fakt” podaje, że o decyzji sądu zdecydowało m.in. wzorcowe zachowanie skazanego. Za dobre zachowanie w zakładzie karnym dostał nawet pracę w więziennej bibliotece i radiowęźle. W więzieniu, pomimo ukończonego prawa i aplikacji prokuratorskiej, ukończył także kurs malarza.

 

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Działdowo, więzienie, komornik
Złodziej paneli słonecznych złapany na gorącym uczynku

19-latek z Działdowa odpowie za usiłowanie kradzieży słupa i znajdujących się na nim kolektorów solarnych. W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci z działdowskiej policji podczas...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV