Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komunikacja w Święto Niepodległości w Olsztynie. Zobacz rozkład jazdy

Komunikacja, fot. M.Kierul

Dziś świętujemy 99. rocznicę odzyskania  niepodległości. W Olsztynie  w związku z obchodami niektóre z ulic zostaną zamknięte dla ruchu.

Utrudnienia obejmą ulice Staszica – Stare Miasto – Staromiejską – 11 Listopada – Piłsudskiego – Głowackiego – plac Solidarności, którymi przemaszeruje kompania honorowa oraz mieszkańcy Olsztyna. Korowód przemierzy ulice około południa. Wymienione wyżej ulice oraz pl. Solidarności będą zamknięte od 11 do 14.

Nie przejedziemy ul. Obiegową, gdzie będą zaparkowane pojazdy wojskowe biorące udział w paradzie. Ograniczenia mogą wystąpić miedzy 12 a 14.30.

Zmiany w organizacji ruchu pojawią się także na ulicy Sielskiej, w związku z  I Olsztyńskim Biegiem Niepodległości. Na czas trwania imprezy, tj. od 8.30 do 14 wyłączone z ruchu zostaną obydwa pasy jezdni ul. Sielskiej w kierunku osiedla Dajtki (na odcinku od skrzyżowania z al. Schumana do wjazdu na teren Hotelu Omega) oraz obydwa pasy jezdni al. Schumana w kierunku ul. Sielskiej na całym jej odcinku.

W związku chwilowa reorganizacją  nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. W czasie trwania uroczystości mogą wystąpić odstępstwa od rozkładu jazdy autobusów przejeżdżających w okolicy miejsca obchodów. Część tras zostanie zmieniona, w tym również trasa tramwaju linii nr 1.

KLIKNIJ: Komunikacja miejska w Święto Niepodległości

 

 

Źródło: UMO
Redakcja: A.Socha

Przeczytaj poprzedni wpis:
Na bankomat z młotkiem i piwem. Niedoszły złodziej został zatrzymany

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który czasie wakacji próbował włamać się do bankomatu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wybrał bardzo prosty, ale nieskuteczny sposób. 32-latek wszedł do budynku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV