Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koncert filharmoników dla gminy z najwyższą frekwencją. Samorząd chce zmobilizować mieszkańców

Filharmonia warmińsko-mazurska w Olsztynie

Muzycy Filharmonii Warmińsko-mazurskiej dadzą koncert w gminie, która osiągnie najwyższą frekwencję w II turze wyborów prezydenckich.

Za koncert zapłaci samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, który chce w ten sposób zmobilizować mieszkańców do udziału w wyborach. Repertuar jest do ustalenia. Muzycy mogą zagrać muzykę filmową, bajkową czy klasyczną.

Przed kilkoma dniami nagrodę za frekwencję w II turze wyborów ufundowało także miasto Olsztyn. Osiedle, w którym będzie najwyższa frekwencja dostanie 50 tysięcy złotych na dowolny cel.

Jest też druga edycja „Bitwy o wozy”. Tutaj gminy do 20 tysięcy mieszkańców, które będą miały największą frekwencję podczas drugiej tury głosowania, dostaną od MSWiA promesy na kupno nowych wozów strażackich.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich frekwencja w województwie warmińsko-mazurskim wyniosła 57,13 proc. Najwięcej głosów, uzyskując 40,1 proc. poparcia, zdobył Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski otrzymał 33 proc. głosów.

Autor: W. Chromy za PAP
Redakcja: A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, filharmonia, koncert
Druga tura wyborów i kolejna „Bitwa o wozy”. „To akcja proobywatelska, profrekwencyjna i prodemokratyczna”

W najbliższą niedzielę 12 lipca druga tura wyborów prezydenckich i druga edycja akcji "Bitwa o wozy". Do wygrania będzie 49 wozów dla strażaków ochotników. Promesy trafią...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV