Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koncert, taniec, śpiew i okolicznościowy komiks. Filharmonia Warmińsko-Mazurska uczciła urodziny Moniuszki

Fot. B.Świerkowska-Chromy

Nie tylko słuchanie utworów Stanisława Moniuszki, ale ich wspólne śpiewanie i tańczenie poloneza przed Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie. Tak przebiegały uroczystości związane z 200. urodzinami kompozytora.

Cała Polska świętuje 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Rok 2019 ustawą sejmową został ogłoszony rokiem moniuszkowskim. By upamiętnić tę postać przy olsztyńskiej Filharmonii wkopano dąb noszący jego imię. Placówka przygotowuje się do cyklu imprez muzycznych, m. in. do wystawienia „Strasznego dworu”. W Olsztynie będziemy gościć również laureatów rozpoczynającego się dziś  w Warszawie Międzynarodowego Konkursu Wokalnego.

Posłuchaj relacji Roberta Lesińskiego

Postać Stanisława Moniuszkę przybliża komiks, którego autorami są Katarzyna Matwiejczuk i Jarosław Gach. W kilkunastu restauracjach województwa są serwowane potrawy z czasów kompozytora. Lokale te oznaczone są specjalnymi naklejkami z postacią autora „Halki”.

Rozmowa z dyrektorem Filharmonii w Olsztynie Piotrem Sułkowskim

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Sadowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, zabawa, filharmonia, opera
Narodowe Granie w dniu urodzin ojca opery narodowej. W koncercie „Wiwat Moniuszko!” wystąpili aktorzy Teatru Jaracza w Olsztynie

Dzieł Stanisława Moniuszki w wykonaniu orkiestr symfonicznych, zespołów jazzowych i folkowych, a także znanych solistów można było wysłuchać na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. To kulminacja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV