Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koncert We Will Fail w Galerii Dobro

Fot. A. Kulik

Naprawdę nazywa się Aleksandra Grünholz i pochodzi z Wejherowa, a jej  debiutancka płyta wywołała kilka lat temu duże wrażenie nie tylko w świecie muzyki elektronicznej. Fani mogli jej wysłuchać w olsztyńskim ośrodku kultury.

Ukończyła projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W 2014 ukazała się jej debiutancka płyta Verstorung. Do dziś artystka wydała kolejne dwa albumy, ostatni w 2016 roku pt. „Hand that heals, hand that bites”. Swoje utwory We Will Fail buduje na powtarzanych samplach i nagraniach terenowych. Razem z partiami syntezatorów składają się one na muzykę mroczną i niepokojącą:

00:00 / 00:00

We Will Fail występowała m.in. na festiwalach Unsound w Krakowie oraz kanadyjskim Toronto, na Intonal w szwedzkim Malmoe, CTM w Berlinie, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. W Londynie wystąpiła w słynnym Cafe OTO.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, koncert, Galeria dobro, we will fail
Festiwal Halabardy w olsztyńskim Teatrze Lalek

Coroczny festiwal popularyzuje i promuje małe kreacje i aktorów epizodystów. O idei imprezy mówi aktor Olsztyńskiego Teatru Lalek – Tomasz Czaplarski: Tomasz Czaplarski. Cz. 1 W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV