Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koncert Wojtek Mazolewski Quintet

Wybuchowe, eklektyczne koncerty to ich znak firmowy. Nawiązują do mistrzów jazzu, czerpiąc z elektroniki i współczesnych inspiracji. Mowa oczywiście o Wojtek Mazolewski Quintet, reprezentantach polskiego jazzu w najlepszym wydaniu. Grupa zagra 30 grudnia 2017 r. na dziedzińcu olsztyńskiego zamku.

Mówią o nim propagator jazzu. Wojciech Mazolewski przez lata zasłużył na miano eksportowej marki polskiej kultury. Gdański artysta od lat łamie stereotypy, współpracując z artystami na pierwszy rzut oka z zupełnie innych muzycznych światów. Basista, kompozytor, producent. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Lista jego muzycznych partnerów jest bardzo długa (m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych). Autor muzyki filmowej i teatralnej. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Japonii.

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury.(ask)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wraca sprawa promocji narciarstwa w Elblągu. Magistrat wydał na to 200 tys. złotych

Jest ciąg dalszy sprawy miejskiej dotacji na działalność jednego z elbląskich stowarzyszeń. Rada Miasta zdecydowała o przesłaniu do Centralnego Biura Śledczego Policji protokołów komisji badającej sprawę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV