Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koncerty, kabarety, sztuka uliczna. 29 czerwca rozpoczyna się Olsztyńskie Lato Artystyczne

 

Fot. MOK Olsztyn

W tym roku OLA to 112 imprez: koncerty, kabarety, teatr, sztuka uliczna. Wystąpią m.in. Kahaya, Lao Che, Jazz Band Młynarski i Masecki, Anita Lipnicka, Grupa Mocarta, czy Romantycy Lekkich Obyczajów.

Tegoroczne wydarzenia skupiają się wokół dwóch motywów: wody i świata, czyli koncertów i występów wykonawców z Olsztyna, Polski, Europy i świata w przestrzeni miejskiej, również nad jeziorami.

Organizatorzy nie rezygnują z festiwali, jednak akcent kładą na konkretne wydarzenia. Będzie blues, ale w nieco zmienionej formule pod nazwą Olsztyńskie Noce (nie tylko) Bluesowe, bo również swingowe, jazzowe i etno.  Dla tych, co lubią folk – Międzynarodowe Dni Folkloru Warmia, a po nich czterodniowe Dni Olsztyna. Zespół Harlem na 25-lecie zagra na festiwalu FEST Muza. Będą też jubileuszowe 40. Olsztyńskie Koncerty Organowe oraz zupełnie nowe muzyczne wydarzenie – zapowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariusz Sieniewicz.

To jest projekt Warmia-Pakistan. Odbędzie się spotkanie muzyków pakistańskich i warmińskich, a przede wszystkim z Marysią Rumińską.

-dodał Mariusz Sieniewicz.

Dlatego Olsztyńskie Lato Artystyczne to również kino plenerowe, warsztaty dla dzieci i rodzin, turniej piłki nożnej w płetwach, wodne gry terenowe, spotkania z pisarzami, artystami, spacery po mieście i wspólne muzykowanie.

Program imprez można zobaczyć tutaj.

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, teatr, kabaret, koncerty, Olsztyńskie Lato Artystyczne, sztuka uliczna, Mariusz Sienkiewicz
Będzie nowy dyrektor olsztyńskiego teatru. Zarząd województwa podjął dziś ważną decyzję

Po licznych apelach aktorów i ludzi związanych z kulturą zarząd województwa zdecydował o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora Teatru im. Jaracza w Olsztynie. Decyzję o swojej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV