Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kończą się dotacje, więc ministerstwo uruchamia rezerwę

Urząd Pracy w Olsztynie, fot,. A.Socha

Duże zainteresowanie firm dotacjami na doposażenie stanowisk pracy. Ministerstwo pracy uruchamia więc środki rezerwowe.

Mimo że mamy dopiero maj, w niektórych urzędach pracy już skończyły się pieniądze na dotacje, za które pracodawcy mogą wyposażyć stanowiska nowo zatrudnianych bezrobotnych. Na Warmii i Mazurach taka sytuacja jest między innymi w Bartoszycach i w Olsztynie.

W porównaniu z ubiegłym rokiem, olsztyńscy przedsiębiorcy złożyli o ponad połowę więcej wniosków o dotacje na doposażenie miejsc pracy. Ale jak zauważa dyrektor olsztyńskiego urzędu pracy Krystyna Dudzińska, w gruncie rzeczy to pozytywne zjawisko, bo świadczy o chęci firm do tworzenia nowych miejsc pracy:

00:00 / 00:00

Ministerstwo pracy uruchomiło zaś specjalną rezerwę z funduszu pracy. Teraz urzędy pracy będą musiały przygotować wnioski z uzasadnieniem konieczności przyznania im dodatkowych pieniędzy, jak informuje rzecznik ministerstwa Janusz Sejmej, środki powinny trafić do nich w czerwcu.

00:00 / 00:00

Rezerwa, którą otrzymają do rozdysponowania urzędy w całej Polsce, to 150 milionów złotych. 2/3 tych środków będzie można wydać wyłącznie na pomoc bezrobotnym do 30 roku życia. (apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezrobocie, urząd pracy
Reforma urzędów pracy

Urzędy pracy szykują się do wielkiej reformy. Prezydent podpisał nową ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ustawa ma pomóc walczyć z bezrobociem, m.in. za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV